خرید-آنلاین-پروژه و مقاله
آخرین اخبار

خانه نرم افزارها و ترفندها تصاویر عجیب‌ترین ماشین‌آلات جهان

تصاویر عجیب‌ترین ماشین‌آلات جهان

نسل جوان ایران:گستره ماشین‌ها بسیار وسیع بوده و از یک پیچ تا یک هواپیما را دربرمی‌گیرد که در اینجا به چند نمونه از ماشین آلات غول پیکر و خارق العاده اشاره خواهیم کرد.

عنکبوت مکانیکی غول پیکر

در سال ۲۰۰۸ از یک عنکبوت غول پیکر به نام La Princesse در لیورپول رونمایی شد. این عنکبوت مکانیکی ۱۵ متری توسط شرکت La Machine فرانسه طراحی و توسعه یافته است.

سرعت این عنکبوت دو مایل در ساعت بوده و در رونمایی که در شهر لیورپول انجام شد این عنکبوت در نهایت شروع به بالا رفتن از یک ساختمان متروکه کرد.

 تصاویر عجیب‌ترین ماشین‌آلات جهان

La Princesse غول پیکر دارای طراحی منحصر به فرد بوده و به راحتی می‌تواند ۲۵۰ نفر را در خود جای دهد.

چرخ بیل هیدرولیکی غول پیکر

این چرخ بیل که Bagger نام دارد، از نظر اندازه دومین دستگاه بزرگ بر روی زمین است. Bagger یک ساختار خشن و بی‌رحم بوده که از تیتان ساخته شده است. این چرخ بیل غول پیکر در سال ۱۹۹۵ و در آلمان ساخته شده است.

تصاویر عجیب‌ترین ماشین‌آلات جهان

این بیل مکانیکی دارای ۳۱۵ فوت ارتفاع و ۷۴۰ فوت طول بوده و وزن آن در حدود ۳۱ میلیون پوند است. Bagger می‌تواند ۸٫۵ میلیون فوت مکعب در روز بر روی زمین حرکت کند.

برخورددهنده هادرونی بزرگ

برخورددهندهٔ هادرونی بزرگ(Large Hadron Collider) (LHC) یک شتاب‌دهنده ذره‌ای و برخورد دهنده مستقر در سازمان تحقیقاتی سرن در نزدیکی ژنو سوئیس است.

این دستگاه برای بررسی ساختار هسته اتم ساخته شده است. از دیگر اهداف مهم این پروژه کشف ذره بنیادی هیگز است که فیزیکدانان ذرات بنیادی، وجود آن را پیشگویی کرده‌اند. ذره هیگز یا بوزون هیگز در ایجاد جرم در ذرّات بنیادی نقش دارد.

تصاویر عجیب‌ترین ماشین‌آلات جهان

در این آزمایشگاه، پروتونها، در یک تونل ۲۷ کیلومتری شتاب گرفته و به اندازه ۱۴ تریلیون الکترون ولت انرژی می‌گیرند و به هم برخورد می‌کنند تا این برخورد، ردی از بوزون هیگز را نشان‌دهد.

این شتاب‌دهنده در تاریخ ۱۰ سپتامبر ۲۰۰۸ راه‌اندازی شد ولی ۹ روز بعد به علت نقص فنی و بالا رفتن دمای آهنرباهای ابررسانا که باید در دماهای پایین کار کنند متوقف شد. این شتاب‌دهنده بعد از ۱۴ ماه وقفه در تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۰۹ مجدداً راه‌اندازی شد.

بزرگترین کشتی

بزرگترین کشتی جهان که ۱۵۰ فوت بلندتر از ساختمان امپایر استیت است. دو نیمه بدنه آن به طور جداگانه ساخته شده و سپس به یکدیگر متصل شده‌اند.

 تصاویر عجیب‌ترین ماشین‌آلات جهان

عرض این کشتی ۲۴۳ فوت بوده و هنگامیکه بارگیری می‌کند وزن آن به ۶۰۰ هزار تن می‌رسد.

مخازن ذخیره سازی آن برای نگهداری مواد نفتی مایع، ظرفیتی معادل با ۱۷۵ استخر المپیک دارد.

بزرگترین ربات کنترل از راه دور

این ربات اژدها مانند که ZOLLNER نام دارد در حدود ۵۱ فوت ارتفاع داشته و وزن آن ۱۱ تن است.

ZOLLNER به صورت رادیویی کنترل شده و نفسش از آتش است.

تصاویر عجیب‌ترین ماشین‌آلات جهان

این ربات توسط یک موتور ۲٫۰ لیتری با ۱۴۰ اسب بخار حرکت کرده و دارای یک بال ۳۹ فوت است. این ربات ترکیبی از دو اجزای هیدرولیکی و الکترونیکی است که دارای ۹ کنترل کننده مجزا است. هر کنترل کننده دارای دو پردازند TI ، یک میکروکنترلر فوجیتسو، و ۲۳۸ سنسور برای تشخیص محیط اطراف است.

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب مشابه مطلب فوق